Poradnik

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Poradnik

 

Nauczeni doświadczeniem nabytym przez ostatnie kilka lat doszliśmy do wniosku, że warto jest podzielić się z Wami kilkoma bardzo istotnymi radami dotyczącymi organizacji wesela.

Spokojnie! Nie mamy zamiaru wywracać Waszego dnia do góry nogami, ale podzielić się z Wami kilkoma szczegółami, które z pewnością wpłyną na końcowy efekt naszej pracy.


[/vc_column_text][vc_tta_tabs style=”flat” shape=”square” color=”black” spacing=”2″ gap=”2″ alignment=”center” autoplay=”10″ active_section=”1″][vc_tta_section title=”Przygotowania” tab_id=”1497956568880-ea8a83e5-ce89″][vc_column_text]

Przygotowania

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli na przygotowania wybierzecie miły i przestronny pokój z dużą ilością naturalnego światła oraz usuniecie z niego wszystkie zbędne przedmioty i drobiazgi.

Ważną rolę w naszych filmach odgrywają detale, dlatego wcześniejsze przygotowanie sukni, garnituru, butów, biżuterii pozwoli nam na poświęcenie większej ilości czasu na ich ciekawym wyeksponowaniu.

Kiedy słońce świeci najmocniej.

Jeśli planujecie wesele plenerowe,  przygotowania w ogrodzie lub życzenia pod kościołem postarajcie się unikać godzin popołudniowych (12:00-15.00). W tym czasie słońce świeci najostrzej, tworząc niechciane cienie. Takie warunki są wyzwaniem nie tylko dla naszych aparatów, ale i dla Was i Waszych gości, którzy będą nieustannie mrużyć oczy.

Lokalizacja

Podczas przygotowania wesela miejcie na uwadze odległości jakie macie do pokonania pomiędzy miejscem przygotowań, kościołem, a lokalem w którym zamierzacie się bawić. Im będą większe –  tym droga pomiędzy nimi staje się bardziej męcząca, czasochłonna, narażona na niespodziewane wydarzenia i cięższa do przewidzenia.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zaślubiny” tab_id=”1497956568933-12fbf01f-243d”][vc_column_text]

Uśmiechajcie się, wzruszajcie i cieszcie.

Ślub to poważne wydarzenie, ale przede wszystkim radosne, dlatego niech będzie to widoczne. Zapomnijcie na moment o tym, że jesteście filmowani. Przyjmowanie sztucznych póz, ustawianie się, gestykulowanie może burzyć podniosłość chwili którą będziemy starali się przekazać w filmie.

Przed mszą poproście świadków i swoich przyjaciół, aby zapraszali gości do wejścia do kościoła, tak aby do ostatniego momentu nie stali przed jego drzwiami.

Do kościoła wchodźcie powoli, dostojnie nie śpieszcie się i nie patrzcie pod nogi. Podczas przysięgi i zakładania obrączek zwróćcie się twarzą do siebie, a nie do księdza.

Niechciani fotografowie!

Zdajemy sobie sprawę że dzisiejszych czasach każdy posiada dobrej klasy aparat. Często i bardzo chętnie wykorzystujemy w naszych filmach ujęcia wizjera aparatu czy telefonu wykonującego zdjęcie. Problem powstaje w momencie kluczowych wydarzeń podczas Waszego Dnia np. podczas Waszych zaślubin, gdy wujek skutecznie uniemożliwi nam wykonanie ładnego ujęcia. Dlatego prosimy – przekażcie swoim gościom, że chcielibyście aby brali oni czynny udział w uroczystościach, a telefony i aparaty przygotowali na późniejszy etap wesela.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Współpraca z fotografem” tab_id=”1497956603058-3fd609cd-a238″][vc_column_text]

Fotografowie

Na swojej drodze spotkaliśmy wielu fotografów reprezentujących różne podejście do wykonywanych zdjęć. Niektórzy z nich – nazywamy ich profesjonalistami – reprezentują podobny styl pracy do naszego. W takim wypadku nasza współpraca kończy się z korzyścią dla nas i fotografa a w końcowym efekcie przede wszystkim dla Was.

Niestety, zdarza się nam spotkać mniej doświadczone osoby , które mocno skupiają na sobie uwagę, aranżują pozy, uśmiechy, gesty, co jest dla nas pewnym utrudnieniem w tworzeniu filmów w stylu jaki lubimy.

Rozwój technologii pozwala fotografom na pracę bez lamp błyskowych. Ich nadmierne używanie które mocno przeszkadza – zwłaszcza na etapie przygotowań oraz zaślubin i niestety ma swój wspływ na późniejszy wygląd filmu. Wyraźna informacja od pary młodej do fotografa o tym, że na filmie zależy jej równie bardzo jak na zdjęciach pozwoli zachować pewien balans, który często bywa zachwiany.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Światło na sali” tab_id=”1497956618093-de583f40-2826″][vc_column_text]Podczas naszej pracy nie korzystamy z żadnego dodatkowego oświetlenia na-kamerowego czy też rażących gości lamp na statywach.

Pozwala to nam na utrzymanie charakterystycznego dla nas stylu i klimatu filmów jakie oferujemy.

Pamiętajcie – zgaszenie światła na sali nie wystarczy, by stworzyć odpowiedni klimat do tańczenia. Przed weselem warto ustalić z DJ’em, zespołem dodatkowe oświetlenie estradowe skierowane w stronę tańczących.

W ogrodzie natomiast wykorzystać można lampiony rozwieszone ponad głowami gości, które nadadzą wspaniały klimat wieczornym ujęciom.

Jeśli jednak sala będzie ciemna a światło mocno ograniczone – nie obawiajcie się! Posiadamy sprzęt który poradzi sobie w takich warunkach. Będzie się to niestety wiązało z szumami które wyjdą na filmie.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]